Jemu dajte všetku lásku a nič vám nebude chýbať.
sv. Filip Neri

Nedeľa o porazenom

porazeny

Kondák, hl. 3Pane, svojím božským zásahom, pozdvihni moju dušu hriechami doráňanú a postihnutú rôznymi neprávosťam, ako si kedysi uzdrvil porazeného, aby som volal očistený: Sláva tvojej moci, Kriste!

Božská liturgia. Apoštol zo dňa: 23. začalo (Sk 9, 32 – 42)

Evanjelium: Jn 14. začalo (5, 1 – 15)

Betsatský rybník nemal moc uzdraviť porazeného, ktorý bol už tridsať osem rokov chorý. No vody krstu, zásahom zmŕtvychvstalého Krista, a mocou Svätého Ducha majú moc uzdraviť naše duše a priniesť nám večný život. Počas štvrtého týždňa po Pasche rozjímame o milosti krstu.

Prepolovenije (Polovica) Päťdesiatnice. V stredu nasledujúceho týždňa (28. apríla) slávime PrepolovenijePäťdesiatnice. Tento Pánov sviatok má osem dní poprazdenstva (posviatku), t.j. od stredy po Nedeli o Porazenom do stredy po Nedeli o samaritánke (5. mája).

Tropár, hl. 8: Uplynula polovica sviatkov. Spasiteľ, napoj moju dušu vodou milosti, lebo všetkých si vyzval: Kto je smädný, nech príde a pije. Sláva tebe, Kriste Bože, prameň nášho života.

Autor: http://www.grk-trhoviste.estranky.sk/clanky/kalendar/nedela-o-poprazenom.html

Dnes je Piatok 19.apríla 2024.
Dnes oslavuje meniny Jela
Zajtra oslavuje meniny Marcel